Szybki kontakt:

(58) 681-71-72

IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ŚW. JANA PAWŁA II – UŚMIECHNIJ SIĘ, BÓG KOCHA CIĘ

Czerwiec 4, 2017 by Bez kategorii No Comments

23 i 24 maja br. odbył się w naszej szkole kolejny – IV Turniej św. Jana Pawła II. Tym razem przyświecało nam hasło „Uśmiechnij się, Bóg kocha cię!”. Do udziału w w turnieju zgłosili się uczniowie z ośmiu szkół gminy Żukowo oraz zespół muzyczny ze szkoły – imienniczki w Egiertowie, która w tym roku otrzymała imię św. Franciszka z Asyżu. Jak co roku turniej odbywał się pod patronatem proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie – Ks. Krzysztofa Sagana. W pierwszym dniu odbył się konkurs piosenki. Zespół muzyki dawnej „Pax et bonum” ze Szkoły Parafialnej wystąpił poza konkursem.  W następnym dniu trzyosobowe drużyny ze zgłoszonych szkół stanęły w szranki w konkursie wiedzy o Janie Pawle II, a następnie w konkurencjach sportowych na boisku.

W obydwu konkursach zwyciężyły dzieci ze szkoły im. św. Franciszka z Asyżu. W konkursie piosenki wygrał zespół z Egiertowa, w turnieju sportowo-wiedzowym zwyciężyła drużyna ze Szkoły Parafialnej :) .

Jesteśmy wdzięczni ks. proboszczowi Krzysztofowi Saganowi za pomoc w przygotowaniu konkursów, szczególnie za nagrody i pyszne kanapki. Dziękujemy też żukowskiemu OKiSowi i panu Arkadiuszowi Krauzie za nagłośnienie oraz ławeczki.

Panu Bogu dziękujemy za przepiękną pogodę – dzięki temu nasze środowe spotkanie mogliśmy zakończyć w naprawdę radosnym nastroju przy ognisku i pieczonych kiełbaskach.  Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przygotowała:  Lucyna  Marchewicz