Szybki kontakt:

(58) 681-71-72

Dzień Patrona

Styczeń 18, 2015 by Bez kategorii No Comments

4  października odbyły się  w naszej szkole uroczystości poświęcone patronowi – świętemu Franciszkowi z Asyżu.

Zaczęliśmy od Mszy Świętej, podczas której uczniowie, rodzice i  nauczyciele śpiewali franciszkańskie pieśni i wysłuchali kazania o tym, jak bardzo nauka Świętego pozostaje aktualna dla współczesnego człowieka. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Wzorem pierwszych chrześcijan cała społeczność szkolna posiliła się na agapie i następnie zgromadziła się w auli. Tam pani dyrektor Violetta Karszny powitała wszystkich przybyłych, a w szczególności gościa honorowego, założyciela naszej szkoły – księdza prałata Stanisława Gackowskiego.

Potem dzieci zaprezentowały program artystyczny. Uczniowie klasy czwartej i pierwszej zaprezentowali zgromadzonym przedstawienie o życiu świętego Biedaczyny, a później odbył się konkurs piosenki franciszkańskiej, w którym udział wzięły zarówno zespoły klasowe, jak i soliści.

Jesteśmy szczęśliwi i dumni z tego,że naszym patronem jest jeden z najbardziej znanych  i lubianych świętych Kościoła Katolickiego. Jego droga życiowa, chociaż pelna wyrzeczeń, jest także pełna radości i zachwytu nad światem i mimo upływy ponad 800 lata jak najbardziej aktualna.